𝐈𝐍Ф𝐎𝐏𝐒𝐈𝐍 | 𝐄𝐂𝐇𝐎𝐏𝐑𝐀𝐗𝐈𝐀

Lapkričio 26 d., penktadienį, 20:00

 

durys – 20:00
opera Echopraxia – 21:00
šokiai su Local Girls, Simu Boo bei Tadu Quazar – 23:00-05:00

 

}}}}

 

Pirmą kartą Lietuvoje pristatoma tarptautinio menininkų kolektyvo INФOPSIN operos ECHOPRAXIA premjera. Grupė tarptautinių ir Lietuvos šokėjų, choreografų, operos solistų ir menininkų industrinėse “gallery 1986“ erdvėse į vieno vakaro įvykį sujungs elektroninę muziką, šokį, madą ir šiuolaikinį meną.

Echopraxia – graikų kilmės žodis, reiškiantis nevalingą kito žmogaus judesių imitavimą. Pradedant nuo paprastų gestų, ritmo ir balso, nesąmoningas mėgdžiojimas šioje operoje tampa pasikartojančiu, tačiau vis besivystančiu leitmotyvu. Ilgainiui išaugdamas į pulsuojančią ir daugiasluoksnę muzikos, vaizdo ir choreografijos kompoziciją, jis apims visas __gallery 1986′ erdves ir galiausiai išsilies už jos ribų.

Šio pojūčių bangavimo apsuptyje palengva atsiskleidžia ir operos fabula bei personažų charakteriai: iš pradžių panašūs ir sunkiai vienas nuo kito atskiriami, jie ilgainiui tampa individualūs ir atpažįstami. Žodžiais, šokio judesiais bei dainomis operos veikėjai pasakoja apie savo lūkesčius ir baimes, mėgindami įsivaizduoti ateitį nuolat besikartojančios dabarties fone. Mūsų tikrovė tapo fantastiška, tik ar joje liko vietos fantazijai?

‚Echopraksijos‘ motyvas operoje išsiskleidžia kaip metafora, sufleruojanti, kad ne tik pasaulis mus formuoja, bet ir mes patys turime galimybę jį keisti. Technologija, idėjos ir įpročiai tampa įspaudais kūnuose, riktais judesių motorikoje ir šablonais mintyse. Ar ekonomika nejučia tapo nebe socialine, o biologine kategorija; o mainai – šeštuoju ir svarbiausiu pojūčiu, užvaldančiu likusius penkis? Medžiagų, turinio ir vertės apykaita gamtai suteikė žmogišką veidą. Ar jis atpažįstamas? Ar atsidūrėme, kur norėjome? Ar žinome, kur eisime toliau?

 

Operai pasibaigus, nuo 23 val. vakarą iki ryto pratęs šokiai su Local Girls, Simu Boo bei Tadu Quazar.

 

𝐎𝐩𝐞𝐫𝐚 }} nuo 10 eur.
𝐎𝐩𝐞𝐫𝐚 + 𝐬̌𝐨𝐤𝐢𝐚𝐢 }} nuo 15 eur.
𝐒̌𝐨𝐤𝐢𝐚𝐢 }} nuo 7 eur.
_____ 𝐁𝐢𝐥𝐢𝐞𝐭𝐚𝐢 }} >>> https://tickets.paysera.com/lt-LT/event/infopsin-echopraxia

_________________________ _ _ _ __. _

 

Menininkų grupė INФOPSIN susibūrė 2019 m. Osle, prasidėjusi nuo įsitikinimo, kad pagrindinis ir neskaidomas produkcijos vienetas yra ne individas, o kolektyvas. Ją sudaro penki menininkai – Ragnhild Aamås (NO), Lesia Vasilchenko (UA), Istvan Virag (HU), Ayatgali Tuleubek (KZ) ir Ignas Krunglevičius (LT).

𝐀𝐭𝐥𝐢𝐤𝐞̇𝐣𝐚𝐢:

Javon Ryon Bennett, Silje Aker Johnsen, Magdalene Solli, Synne Elve Enoksen, Nikita Berezko, Greta Bernotaitė, Valerija Gneuševa, Petras Lisauskas, Edvinas Mikulskis, Saulė Noreikaitė, Elmyra Ragimova, Austėja Vilkaitytė

 

}}}}}
Operą rengia projektų erdvė Swallow ir menininkų dienos centras Autarkia.
Partneriai – gallery 1986 ir Oslo kunsthalė.
Projekto premjerą Lietuvoje finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai – Norvegijos menų taryba ir Norvegijos vizualaus meno fondas.
Dizainas } Vytautas Volbekas
}}}
Vakarinė dalis – N19.
Norint patekti į renginį, reikės turėti GP ir kaukę.
Bilietus bus galima įsigyti ir prie durų.
Renginys bus filmuojamas ir medžiaga galimai panaudota ateityje.

 

 

 

Naujienlaiškis:

El. paštas

News:

Swallow presents new Youtube channel Swallow Space where we publish video material prepared specially to get more insight into the programming at Swallow and offsite.

Go on and have a look, and subscribe.