PULSAS
Kauno IX forto monumento nacizmo aukoms atminti „įgyvinimas“
03-04 10 2020

     Menininkė:
Alexandra Pirici
     Kuratorius:
Valentinas Klimašauskas

     Vieta:
Kauno IX forto muziejaus memorialinis kompleksas, po atviru dangumi
     Adresas:
Žemaičių pl. 73, Kaunas

Kauno menininkų namai, Kauno IX forto muziejus ir projektų erdvė „Swallow“ kviečia į rumunų menininkės Alexandros Pirici režisuojamą choreografinį projektą „Pulsas“. Projektas skirtas skulptoriaus Alfonso Vincento Ambraziūno (1933-2020 m.) sukurto Kauno IX forto paminklo nacizmo aukoms atminti „įgyvinimui“. Pasirodyme po atviru dangumi paminklo teritorijoje dalyvauja iki 50-ies atlikėjų grupė.

Alexandra Pirici savo kūryboje dažnai pasitelkia gyvos ir judančios skulptūros idėją kaip kritinę priemonę skulptūrinio objekto bei subjekto santykiui tirti. Projektas „Pulsas“ yra kaip tik toks. Šįkart sukūrusi choreografiją didesnei nei kada nors prieš tai atlikėjų grupei, menininkė pasiūlė „įgyvinti“ tris Kauno IX forto paminklo skulptūrų grupes.

Menininkė komentuoja: „Žvelgiant į šį paminklą beregint pajuntamas jo žymimos tragedijos ir siaubo mastas. Bet koks bandymas ką nors prie jo pridėti ar įsikišti į jo būtį, regis, reikalauja didelio rūpesčio ir atsargumo. Ar galėtų būti būdas, kuriuo paminklo papildymas choreografiniais-skulptūriniais iš gyvų kūnų sudarytais elementais galėtų prisidėti prie jo nešamos žinios?“

Alexandra Pirici – šokio ir choreografijos srityse besispecializuojanti menininkė. Ji dirba muziejų, teatro ir viešųjų erdvių kontekstuose bei kuria choreografiją tęstinėms akcijoms, performatyviems paminklams ir performatyviai aplinkai. Pirici darbai buvo eksponuoti kas dešimtmetį vykstančiame Miunsterio „Skulptur Projekte“ (2017 m.), 55-osios Venecijos bienalės Rumunijos paviljone, Londono „Tate Modern“, „New Museum“ Niujorke, Bazelio „Art Basel Messeplatz“, 9-ojoje Berlyno bienalėje, Europos šiuolaikinio meno bienalėje „Manifesta 10“, „Pompidou“ centre Paryžiuje, „Ludwig“ muziejuje Kelne, „Van Abbemuseum“ Eindhovene, Rusų muziejuje Sankt Peterburge, „Neuer Berliner Kunstverein“ Berlyne, Berlyno „HAU“ teatre, Varšuvos modernaus meno muziejuje, Čikagos architektūros bienalėje ir daugelyje kitų žymių meno institucijų.Organizatoriai:
Kauno menininkų namai, Kauno IX forto muziejus, projektų erdvė „Swallow“

Komanda:
Nicoleta Andrei, Rita Dabulskytė, Edgaras Gerasimovičius, Edvinas Grinkevičius, Saulė Noreikaitė, Marius Pečiulis, Rūta Stepanovaitė

Grafinis dizainas:
Inga Navickaitė-Drąsutė

Kalbos redaktorė ir vertėja:
Alexandra Bondarev

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba

Partneriai:
Kauno žydų bendruomenė
JCDecaux Lietuva

Informaciniai partneriai:
artnews.lt
echogonewrong.lt
Kaunas pilnas kultūros
Kauno diena

Padėkos:
Lietuvos šokio informacijos centras
LMTA Šokio ir judesio katedra
Audrius Pocius
Vaida Stepanovaitė
Šiuolaikinio šokio asociacija
Šokių studija „Infinitum“

Naujienlaiškis:

El. paštas

News:

Swallow presents new Youtube channel Swallow Space where we publish video material prepared specially to get more insight into the programming at Swallow and offsite.

Go on and have a look, and subscribe.